Відкриття народознавчого студентського гуртка

 

30 жовтня 2024 року на кафедрі педагогіки та методик навчання факультету реабілітаційної педагогіки в режимі онлайн відбулося перше засідання народознавчого студентського гуртка "Диво-скриня".

Керівниця гуртка кандидат філологічних наук, доцентка Фурман Ольга Федорівна та викладачка кафедри Таран Анжеліка Дмитрівна провели народознавчу зустріч з теми “Святкування Геловіну по-українськи”.

Учасники гуртка поринули в історію походження Геловіну, його традиції в контексті українського народознавства, що допомогло краще зрозуміти культурний зміст свята. Члени гуртка ділилися ідеями та власними поглядами на  атрибути святкового дійства, перспективи його подальшого розвитку в Україні. Приділили увагу демонології та істотам, пов’язаним з нею, що викликало жваву дискусію серед учасників.

Під керівництвом Анжеліки Дмитрівни студенти з усіх факультетів взяли участь у створенні відеофільму про міфічних істот, відтворивши образи українських демонологічних персонажів за допомогою макіяжу, одягу та декорацій. Учасники надали короткі відео чи фото своїх робіт, а студентка ПОб-4 Пилипчук Юлія змонтувала та озвучила відео.

Висловлюємо подяку Руденко Алевтині ПОб-3, Логвиненко Анастасії ПОб-4, Лушпай Тетяні ПОб-4, Самохіній Дар'ї ПОб-4, Сухиній Ользі ФКСм-1, Цуман Софії ДЗ(г)б-1, Прокопенко Карині СОб(л)-3(2), Приймук Катерині Пб-1(2), Цепцурі Кристині ДЗ(о)б-4, Ваховському Максиму ДЗ(п)б-3, Томко Єлизаветі ДЗ(п)б-3 та автору відео.


Учасники поділилися цікавими книгами та творами, що відображають українську міфологію, що додало глибини дискусії.

На завершення учасники в ігровій формі відповіли на запитання «Цукерки чи життя?» або  «Цукерки чи пустощі?» у формі реакцій та емодзі в чаті, що додало інтерактивності та веселощів.

Захід виявився успішним і сприяв не лише обміну знаннями, а й формуванню спільноти, яка цікавиться культурними традиціями. Сподіваємося на продовження подібних зустрічей у майбутньому.

 Більше фото тут

Немає коментарів:

Дописати коментар