Запобігання насиллю


В  рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та з метою захисту прав і свобод здобувачів освіти доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Моренко О.М. взяла  участь у тренінгу  “Взаємодія установ та організацій під час реагування, документування та розслідування  випадків сексуального насильства щодо  дітей  в умовах воєнного стану” за сприяння  громадської правозахисної організації ЕГІДА-Запоріжжя.

Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожним днем війни, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства. 

На зустрічі було комплексно розглянуто особливості  юридичного і психологічного супроводу учасників кримінального провадження. Представлено методичні рекомендації щодо  організації роботи з дитиною, постраждалою від  сексуальног насильства. Розкрито фактори сексуального насильства над дітьми, питання  ідентифікації сексуальної поведінки дитини, алгоритми реагування ан випадок СНПК щодо дитини.

Розкрито юридичні аспекти  проведення опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства у дружньому до дитини просторі (за методикою “Зелена кімната”. Представлено основні нормативно-правові документи, акти у сфері захисту прав дитини у випадках вчинення щодо неї сексуального насильства.

Тренінг відбувся у творчому тандемі чарівних тренерів з юридичною та психологічною освітою - Вікторії Рогальської та Олени Диси.  

 Насильство – це вкрай небезпечне явище, яке має тривалі негативні наслідки. Травмування дитячої психіки може призвести до довготривалих наслідків. На дорослих (юристів, педагогів та психологів)  покладається виконання особливої місії - налагодження комфортної взаємодії та перетворення  України і, зокрема  закладу освіти, на місце стабільності та емоційної безпеки. Наші діти мають право на щасливе майбутнє! 

Немає коментарів:

Дописати коментар