Студентське наукове свято в Хортицькій національній академії


 10-11 квітня 2025 року в Хортицькій національній академії відбулась VІ Міжнародна науково-практична конференція «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір в умовах воєнного часу», в рамках якої організована дискусійна панель № 3 з теми «Шляхи розвитку професіоналізму майбутніх учителів початкових класів в умовах Нової української школи». Модераторами цьогорічної панелі були: Вячеслав Борисов – професор, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та методик навчання; Тетяна Саєнко – доктор філософії з галузі знань Освіта/Педагогіка за спеціальністю Спеціальна освіта, старший викладач кафедри педагогіки та методик навчання.

У роботі панельної дискусії взяли участь 62 особи, зокрема, вчені, студенти і молоді вчені з різних регіонів України.

Під час засідання з доповідями виступили 12 здобувачів освіти, 2 науково-педагогічних працівники, 2 педагоги-практики. Активну участь у роботі конференції взяли здобувачі та викладачі педагогічного фахового коледжу Хортицької національної академії.

Учасників панельної дискусії привітали: Антоненко Ірина Юріївна, кандидат психологічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки та методик навчання, декан факультету реабілітаційної педагогіки Хортицької національної академії; Лупінович Світлана Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та методик навчання Хортицької національної академії.

На дискусійній частині конференції висвітлювались актуальні питання  початкової освіти, а саме: розвиток креативності та творчих здібностей молодших школярів; використання інтерактивних ігор та технологій у дистанційному навчанні; забезпечення адаптивного навчання учнів початкових класів в умовах інформаційної війни; розбудова інклюзивного середовища для здобувачів початкової освіти з особливими освітніми потребами; особливості організації навчального-виховної роботи з внутрішньо переміщеними особами; використання стратегій розвитку критичного мислення та взаємодії вчителя і батьків для успішого навчання учнів.

Засідання дискусійної панелі проходило за тематичними блоками у форматі онлайн на платформі ZOOM. Здобувачі освіти, молоді вчені, досвідчені науковці, педагоги-практики Хортицької національної академії, педагогічного фахового коледжу Хортицької національної академії та ін. взяли активну участь в обговоренні, ставили запитання доповідачам, висловлювали свої думки. Це є важливим моментом у формуванні наукового світогляду здобувачів освіти.

Важливо зазначити, що в цьогорічній панельній дискусії взяли участь також й педагоги-практики: Ольга Сінченко  - практичний психолог Запорізької гімназії № 89, Валентин Шевченко – учитель фізичної культури Запорізької гімназії №89. Викладачі кафедри з радістю привітали Ольгу – випускницю ОПП «Початкова освіта» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

Учасники конференції заслухали і затвердили проєкт резолюції конференції.

Учасники дискусійної панелі високо оцінили рівень підготовки доповідей здобувачів, плідну допомогу наукових керівників, організаційну складову панельної дискусії, теплу, приязну, студентоцентровану атмосферу засідання.

Сподіваємось, що подібні наукові заходи стануть для здобувачів освіти, молодих учених, які взяли участь у конференції, стартовим майданчиком для розбудови особистої педагогічної і наукової кар’єри.  

Немає коментарів:

Дописати коментар